Složkám v systému Windows můžete přiřadit vlastní ikonu. Nemusíte ponechávat tu standardní, kterou reprezentuje rozevřená žlutá složka. Ikony použitelné pro jednotlivé složky, najdete přímo v systému např. v souborech %windir%\system32\shell32.dll nebo %windir%\system32\imageres.dll (%windir% je systémová proměnná, která označuje disk a složku s instalací Windows). Soubory v systému Windows obsahují mraky ikonek. Pokud Vás zajímají, jaké to jsou, mrkněte se na tuto stránku.

 

Jak změnit ikonu složky?

=

Vyberte složku, u které chcete změnit její ikonu a klikněte na ni pravým tlačítkem myši. Z kontextové nabídky zvolte Vlastnosti.

=

V otevřeném dialogu vlastností složky zvolte poslední záložku Přizpůsobit a zde klikněte na tlačítko Změnit ikonu… v dolní části.

=

Do pole Hledat ikony v tomto souboru vložte cestu k souboru s ikonami a stiskněte klávesu Enter. Případně tlačítkem Procházet požadovaný soubor najděte. Nyní vyberte požadovanou ikonu a vše kliknutím na tlačítko OK zavřete.

Pokud nyní obnovíte klávesou F5 okno průzkumníka, uvidíte složku s novou ikonou.

V souborech Windows nenajdete mnoho ikon, které jsou skutečně pro složky použitelné. Je tady naopak velké množství ikon, které se spíše hodí pro zástupce. Jestliže Vám tedy soubory s ikonami v systému Windows nestačí a chtěli byste vhodných ikonek více, mám tady pro Vás archiv, který obsahuje jen ikonky vhodné pro označení složek. Tedy vždy obrázek rozevřené složky s nějakým doplňkovým symbolem. Pak si můžete velice jednoduše označit každou složku správnou ikonkou podle jejího určení, stejně jako je tomu na obrázku výše.

Stáhnout archiv s ikonami složek...

Share This