E-mail má dnes cenu zlata. Proto je často nutné pro stažení či aktivaci různých programů nebo webových služeb uvést funkční e-mailovou adresu. S nějakou smyšlenou adresou si již nevystačíte, jelikož je vždy vyžadováno ověření e-mailové adresy pomocí zaslaného odkazu. Pokud si adresu vymyslíte a nemáte k ní přístup, nedokážete ji ověřit a k programu či službě se nedostanete.

Registraci pomocí e-mailové adresy dnes vyžaduje skoro každý program či webová služba, která je nabízena zdarma. Uvedením vlastní používané adresy se však můžete vystavit případným spamovým útokům. Nikdy totiž nemáte jistotu, že nebude poskytnuta třetím stranám.

Existují však služby, které nabízejí jednorázové zřízení náhodně vygenerovaného e-mailového účtu. Do takové schránky máte po omezenou dobu přístup a můžete tak provést i její ověření a využít ji pro jednorázové registrace či aktivace místo své vlastní adresy. Nikdy však neposílejte do dočasné e-mailové schránky osobní údaje či citlivá data, jelikož i zde je potřeba samozřejmě obezřetnost. I poskytovatelé těchto služeb to určitě nedělají jen pro blaho všeho lidstva.

Chraňte si tedy svojí osobní e-emailovou adresu a používejte ji obezřetně. Pro jakékoliv registrace především neznámých služeb a programů využijte dočasnou anonymní e-mailovou schránku.

Jak si zřídit dočasnou e-mailovou schránku?

=
Přejděte na stránku http://getairmail.com, což je rozhraní webové služby pro anonymní e-mailové účty. Pro nový účet klikněte na tlačítko Get Temporary Email.
=

Nyní bude vygenerován náhodný e-mailový účet a otevře se stránka s doručenou poštou. Adresu účtu najdete v horním poli your email is. Tlačítkem Copy to clipboard adresu zkopírujete do schránky Windows a pomocí klávesové zkratky Ctrl+V ji můžete vložit kam potřebujete. Přijaté zprávy jsou automaticky načítány každých 10 vteřin. Kliknutím na předmět zprávy zprávu zobrazíte.

=
Pokud si zapamatujete zobrazovanou adresu v prohlížeči či si stránku s přijatou poštou vložíte do oblíbených položek, vždy se do této schránky dostanete. Pamatujte však na to, že schránka bude automaticky zrušena, pokud ji nepoužijte (nepřijmete novou poštu) alespoň 1x za 24 hodin. Vždy si však můžete vygenerovat schránku novou.

Svojí vlastní e-mailovou adresu opatrujte jako oko v hlavě. Nikdy ji nepoužívejte pro aktivaci služeb či produktů, které neznáte. I jedno zveřejnění vaší adresy může znamenat příliv velkého množství nevyžádaných zpráv. Jakmile se stanete častým terčem spamerů, není jiné cesty, než vytvoření nového účtu – nové e-mailové adresy.

Také platí, že na již obdržené nevyžádané zprávy neodpovídejte a rovnou je mažte. Stejně tak nikdy neodhlašujte odběr, jelikož tím jen potvrdíte přijetí nevyžádané zprávy a odešlete spamerům informaci o tom, že vaše e-mailová adresa je aktivní.

Získat anonymní dočasnou e-mailovou adresu...

Share This