Určitě jste se někdy dostali do situace, kdy jste potřebovali znát heslo wifi sítě, jejíž profil máte uložen v chytrém telefonu či tabletu. Hned v úvodu je však nutné zmínit, že zjištění hesel v systému Android je vázáno na neomezený přístup do systému. To znamená, že musíte vlastnit „rootnutý“ telefon. Tedy přístroj s neoficiálním prostředím (tzv. ROMkou), které umožňuje pracovat v systému s neomezenými právy.

Pokud v telefonu používáte původní oficiální uživatelské prostředí výrobce, není možné se k uloženým heslům dostat. A to ani, pokud zařízení připojíte k normálnímu PC.

Dále musí být pochopitelně splněna podmínka, že jste se k wifi síti, u které potřebujete zjistit heslo, někdy dříve úspěšně připojili a její profil je tak v systému uložen.

Pro zjištění hesla existují dvě možnosti:

Nainstalovat si správce souborů, který umožňuje s právy roota přístup do systémových složek. Takovou aplikací je třeba Explorer+. Mnoho dalších správců souborů na Google Play pak nabízí přístup do systémových složek po zakoupení rozšíření nebo pokročilejší edice.

Ve správci souborů stačí otevřít složku /data/misc/wifi nebo /data/wifi (pro telefony SAMSUNG). Pokud váš správce souborů standardně po spuštění otevírá složku karty (/mnt/sdcard), přesuňte se o dvě úrovně výše a pak otevřete správnou složku.

Otevřete soubor wpa_supplicant.conf nebo bcm_supp.conf (pro telefony SAMSUNG) Pro otevření stačí na soubor ťuknout. Případně dlouhým ťuknutím vyvolat kontextovou nabídku a zvolit Open/View as text.

Nyní uvidíte textové informace o veškerých sítích, ke kterým jste se kdy připojili. Orientujte se podle SSID (jméno sítě). Pod názvem sítě totiž najdete položku psk= a ta obsahuje heslo k dané síti.

Pokud se Vám popsaný postup zdá složitý, můžete pro zjištění hesel použít z Google Play aplikaci Wifi Key Recovery, která data ze správného souboru načte a zobrazí za vás.

Pokud nemáte rootnutý telefon či tablet, není bohužel cesta, jak heslo k wifi síti v systému Android zjistit. Soubory s uloženými profily wifi sítí, ke kterým jste se dříve připojili, jsou totiž uložené v systémových složkách. K těmto složkám nemá uživatel (aplikace) s běžnými právy přístup. Proto tyto složky ve správci souborů neuvidíte.

Share This