Windows 10 přišly (ostatně jako každý nový operační systém od Microsoftu) s novým originálním pozadím Windows Hero. I když se na první pohled zdá, že jde jen o jednoduchý obrázek, je pravdou, že za jeho vznikem je spousta práce. To ostatně dokazuje i následující video, které právě přibližuje, jak oficiální pozadí Windows 10 vznikalo.

A věřte tomu, že za jedním povedeným obrázkem je celý filmový štáb a mraky techniky. Nejde o obrázek vytvořený v grafickém editoru, vše se totiž natáčelo za použití různých efektů.

Windows Hero je standardně k dispozici jen v jednom barevném odstínu – v tmavě modré. Pokud si rádi hrajete s motivy vzhledu systému Windows a přitom se nechcete vzdát této povedené tapety, můžete si velmi jednoduše tapetu stáhnout v libovolném barevném odstínu. Tedy vygenerovat ji v takové barvě, která přesně odpovídá vámi nastavenému motivu.

Jak stáhnout oficiální pozadí Windows 10 v jakékoliv barvě?

Stačí navštívit stránku Rainbow Hero, na které najdete jednoduchý on-line nástroj pro plynulé nastavení preferované barvy. Pozadí Windows 10 ve vlastním barevném odstínu pak stáhnete v rozlišení 1080p (1920x1080) nebo 4k (3840x2160).

Vygenerování a stažení pozadí je velmi jednoduché. Na stránce Rainbow Hero posuvníkem pod obrázkem nastavte požadovanou barvu. Pro plynulé posunování můžete použít také šipky na klávesnici. Jakmile nastavíte barvu, kliknutím na tlačítko 1080p nebo 4K stáhněte pozadí Windows 10 v preferovaném rozlišení.

Lze si tímto způsobem samozřejmě vyrobit i více barevných variant. V horním poli navíc najdete vždy odkaz (URL adresu) na aktuálně nastavenou barevnou variantu. Můžete ji tak lehce sdílet s vašimi přáteli.

Share This